Par mums
 Vēsture
 Draudzes dievnams
 Bībele
 Mēs ticam
 Lutera katehisms
 Garīgi raksti
 Audio sprediķi
 Audio lekcijas
 Foto
 Ziedojumi

 

Draudzes dievnams

    Bērzaunes baznīca ir viena no senākajām celtnēm plašā apkārtnē, tā celta 1349. gadā. Šī vieta un baznīca ir piedzīvojusi dažādus laikus, gan labus, gan sliktus.. Kopš 2. Pasaules kara, kad baznīca tika sagrauta, ta vēl līdz pat trešās tūkstošgades sākumam bija drupu stāvoklī. No baznīcas pāri bija palikuši tik kā nenoturīgi mūra fragmenti, kas ļoti nopietni apdraudēja interesentus, kas šo vietu vēlējās aplūkot, kā arī turpat blakus esošās pamatskolas bērnus.

    2000. gadā nedaudzi Berzaunes iedzīvotāji vienojās, ka šāda situācija ir nepieņemama, un izveidoja neformālu iniciatīvas grupu. Šeit līdzās ir jāatzīmē, ka kopš pēckara gadiem Bērzaunē nav darbojusies draudze - reizē arī no jauna tika dibināta Bērzaunes evaņģēliski luteriskā draudzē. Tas notika 2001. gada 5. augustā. 
    Bērzaunes baznīcas atjaunošanas darbi sākās 2001. gada pavasarī. Šeit ir īpaši jāpiemin tas, ka baznīcas atjaunošas darbiem vajadzīgie līdzekļi pa lielai daļai ir atrasti pašu Bērzaunes iedzīvotāju vidū, nepiesaistot tos no ārpuses. Dievnams šodien ir atjaunots un labā stāvoklī. Nepieciešams pabeigt torņa ieksienes apmešanas darbus. 2021. gadā baznīcā iekārtota moderna automātiskā granulu apkures sistēma.

 Kontakti
Draudzes mācītājs
Ivars Cišs
tel. 29536510
ivars.ciss@gertrude.lv
Draudzes priekšniece
Una Miķelsone
tel. 26521292
una.mikelsone@inbox.lvCopyright 2010; Created by MB Studija »